سیدمصطفی موسوی، دبیر طرح ملی «تلاوت» استان فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از شروع ثبت‌نام طرح ملی «تلاوت» در این استان خبر داد و گفت: ثبت‌نام دومین دوره طرح ملی «تلاوت» از تیرماه سال جاری در استان فارس آغاز خواهد شد.

وی افزود: همچنین ثبت‌نام ترم دوم نخستین دوره طرح ملی تلاوت آغاز شده است و تا ۱۵ خردادماه جاری ادامه خواهد داشت و زمان آغاز ترم هم ۱۷ خردادماه خواهد بود.

موسوی با بیان اینکه طرح ملی تلاوت، طرحی کشوری است که از سوی مؤسسه قرآنی صراط مشهد و با همکاری وزارت ارشاد تهران و آستان قدس رضوی مشهد در سطح کشور اجرا می‌شود، گفت: این طرح با محوریت مرکز قرآن و عترت بسیج دانشجویی فارس به‌ همت مؤسسه قرآنی ذکر جمیل در سطح استان اجرا می‌شود.

مدیر قرآن و عترت بسیج دانشجویی فارس یادآور شد: این طرح ۶ ساله که طرح استعدادیابی و نخبه‌پروری دانش‌آموزان در فن قرائت قرآن به شکل کاملا تخصصی است، مخصوص نوجوانان پسر ۸ تا ۱۴ سال و نوجوانان دختر ۱۰ تا ۱۵ سال است.

وی اظهار کرد: در ترم دوم طرح ملی تلاوت مواردی نظیر تجوید کاربردی ۲، قرائت تقلیدی، آداب تلاوت ۲، جلسات هفتگی قرآن در سه سبک اساتیدی چون مصطفی اسماعیل، منشاوی و عبدالباسط تدریس می‌شود.

موسوی با بیان اینکه ۷۰ دانش‌آموز پسر و ۳۰ دختر ترم یک خود را با موفقیت گذرانده‌اند، گفت: ترم یک از مهرماه تا بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد که آزمون آن هم در اسفندماه انجام شد و اکنون در حال ثبت‌نام ترم دوم هستیم.

دبیر طرح ملی تلاوت فارس با تصریح اینکه در این ترم در بخش پسران اساتیدی چون یقطین و امیدواری و در بخش دختران اساتیدی چون حسین‌پور و دهقان به تدریس می‌پردازند، گفت: ترم دوم مانند یک ترم یک، ۵ ماه طول خواهد کشید.

وی با یادآوری اینکه استارت طرح ملی تلاوت از آذرماه ۹۸ بوده است، گفت: بعد از مراسم افتتاحیه، یک دوره پیش آزمون برگزار شد و بعد از برگزاری آن ورود به ترم یک در سال گذشته انجام شد و اکنون هم ترم دوم اجرا خواهد شد.

موسوی باز هم به آغاز دومین دوره طرح ملی تلاوت در این استان اشاره کرد و گفت: دو ماه تابستان دوره آموزش ابتدایی و استعدادیابی این دوره برگزار خواهد شد و در نهایت بعد از برگزاری آزمون، پذیرفته‌شدگان از اول مهرماه وارد ترم یک می‌شوند.

دبیر طرح ملی تلاوت فارس، شهریه ترم یک و دو این طرح را ماهیانه ۸۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هنوز مبلغ شهریه دوره پیش آزمون برای دومین دوره طرح اعلام نشده است.